Kuyruk Sokumu Ağrısı

Kuyruk sokumu bölgesi ağrıları genellikle geçirilmiş travma (düşme, trafik kazası) sonrasında gelişerek hastanın günlük yaşam kalitesini düşürür. Ağrılı bölge hassas olduğundan özellikle oturmada ağrı oluşur.

Tedavisinde geç kalındığında kuyruk sokumu kemiğinin (coccyx) altında oluşan ödem sinirlere bası yapıp daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Ayrıca kemiğin (coccyx) açı yapması sonucu belde ağrı ve hareket kısıtlılığı ortaya çıkabilir.

Kuyruk sokumu ağrılarında ödemin giderilmesi ve ağrılı bölgenin tedavi edilmesi için yüksek yoğunluklu lazer terapisi (HILterapi) günümüzün en gelişmiş teknolojisidir. Yüksek yoğunluklu lazer ağrının giderilmesini sağlayarak hastanın günlük yaşam kalitesini arttırır. Hiçbir yan etkisi olmayan tedavide aynı seans içinde rahatlama fark edilir.Tedavide lazer ödemin de hızla giderilmesine yardımcı olur. Böylece kısa sürede etkili tedavi sağlanmış olur.

Kuyruk sokumu ağrısında en etkili tedavilerden biri olan manuel terapi ile kemik altında ödemli ve hassas olan bölge dışarıdan gevşetilir ve bölge mobilize (hareketlendirme) edilir. Böylece kuyruk sokumu bölgesi rahatladığı gibi bu problemden kaynaklanan bel ağrıları ve hareket kısıtlılıkları da tedavi edilmiş olur. Manuel terapide herhangi bir cihaz,ilaç ya da enjeksiyon kullanılmadığı için hiçbir yan etki göstermez.HILterapi gibi manuel terapide de aynı seans içinde rahatlama görülür ve hasta kısa sürede etkili şekilde tedavi edilir.