Lazer tedavinin ulaştığı en son nokta HIRO 3.0, lazer terapi teknolojileri içerisinde en ileri teknolojiye sahip lazer sistemidir. Nd:YAĞ Lazerin yüksek gücü, normal uygulamalardan farklı olarak daha fazla miktarda enerjinin dokunun daha derin bölgelerine nüfuz etmesini mümkün kılmaktadır. Bu sebeple HIRO 3.0, sadece derin kas ve tendon patolojilerinde değil, aynı zamanda kronik ve dejeneratif yangı süreçleri sonucu ortaya çıkan kondropatilerin tedavisinde de şaşırtıcı derecede etki sağlanmaktadır.

Ayrıca HILT'ın yüksek gücü, tedavinin etkinliğini arttırıcı güçlü bir fotomekanik etki meydana getirmektedir.Bu özellik spesifik HILT dalga şekli özelliği sayesinde dokuların termal gevşeme sürelerine uygun olup, muhtemel termal birikimlerin oluşmasına meydan vermemektedir.HIRO 3.0 lazer sistemi, cildin yansıttığı enerjiyi yeniden değerlendirebilen ve yüksek hassasiyette lineer tarama uygulması gerçekleştirilmesine imkan tanıyan optik bir prob'a sahiptir.Prob ile cilt arasındaki bütünleşmeyi arttıran özel bir jel sayesinde daha fazla enerjinin boşa harcanması önlenmektedir.

Kuyruk Sokumu Ağrısı

Kuyruk sokumu bölgesi ağrıları genellikle geçirilmiş travma (düşme, trafik kazası) sonrasında gelişerek hastanın günlük yaşam kalitesini düşürür. Ağrılı bölge hassas olduğundan özellikle oturmada ağrı oluşur.

Tedavisinde geç kalındığında kuyruk sokumu kemiğinin (coccyx) altında oluşan ödem sinirlere bası yapıp daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Ayrıca kemiğin (coccyx) açı yapması sonucu belde ağrı ve hareket kısıtlılığı ortaya çıkabilir.

Kuyruk sokumu ağrılarında ödemin giderilmesi ve ağrılı bölgenin tedavi edilmesi için yüksek yoğunluklu lazer terapisi (HIL terapi) günümüzün en gelişmiş teknolojisidir. Ülkemizde çok yaygın bulunmamasına rağmen bu teknoloji Algomed hastanesinde rutin olarak uygulanmakta ve yüksek memnuniyet sağlanmaktadır. Yüksek yoğunluklu lazer ağrının giderilmesini sağlayarak hastanın günlük yaşam kalitesini arttırır.Hiç bir yan etkisi olmayan tedavide aynı seans içinde rahatlama fark edilir.Tedavide lazer ödemin de hızla giderilmesine yardımcı olur.Böylece kısa sürede etkili tedavi sağlanmış olur.

Kuyruk sokumu ağrısında en etkili tedavilerden biri olan manuel terapi ile kemik altında ödemli ve hassas olan bölge dışarıdan gevşetilir ve bölge mobilize (hareketlendirme) edilir. Böylece kuyruk sokumu bölgesi rahatladığı gibi bu problemden kaynaklanan bel ağrıları ve hareket kısıtlılıkları da tedavi edilmiş olur. Manuel terapide herhangi bir cihaz, ilaç ya da enjeksiyon kullanılmadı için hiçbir yan etki göstermez. HIL terapi gibi manuel terapide de aynı seans içinde rahatlama görülür ve hasta kısa sürede etkili şekilde tedavi edilir.