Check-up Nedir?

Sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının değerlendirilmesi demektir. Mevcut bir hastalığın erken tanısı anlamına da gelir. Kendinize ve sağlığınıza önem göstermek demektir. Kendiniz hakkında bilgi sahibi olmaktır.
Check-up; erken tanı ve tedavi, hastalıkların ilerlemesini önlemede en önemli aşamadır. Sağlıklı bir bireyde sağlığın korunması hastalık risklerinin ortaya çıkarılması ancak düzenli aralıklarla yaptırılan check-up sayesinde olur. Check-up ın amacı hastalıkları erken dönemde yakalayabilmek, tedaviye erken dönemde başlayarak tam bir iyileşme sağlamak ve sağlıklı durumun devam ettiğini doğruyalabilmektir.
 
Check-upın bir başka deyimle genel sağlık kontrolünün hiçbir şikayet ve hastalığı olmayan tüm kişilere en az yılda bir kez düzenli olarak yapılması önerilir. Ailesel risk faktörlerine( kanser, kroner arter hastalığı vb.) göre önerilen, uygulama tekrar süresi değişebilir.
Özel Algomed Hastanesi olarak check-up uzman hekim ile yapılan ön değerlendirmeden sonra yaşa ve cinsiyete uygun check-up programları uyguluyoruz.
Programlarımız sayesinde; kolesterol yüksekliği (kandaki yağı) diyabet (şeker hastalığı) hipertansiyon, kalp ve kalp kapakçığı hastalıkları, akciğer hastalıkları, böbrek hastalığı, karaciğer hastalıkları, akciğer kalın bağırsak, karaciğer, pankreas ve mesane kanserler, erkeklerde prostat, kadınlarda meme kanserleri ve kan hastalıkları gibi hastalıkların önlenilmesi bilinmiyor ise ortaya çıkarılması ve ilerlemeden tedaviye başlanılması mümkündür.