Fizik tedavi ve rehabilitasyon birbirini tamamlayan iki kavram olup çeşitli hastalıkların tedavisinde fiziksel araçları ve egzersizleri kullanarak insanlara ağrısız ve özgür hareket olanağı veren, yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan bir tıp sanatıdır.
Hayatta sağlıklı ve özgür adımlar atabilmek için bölümümüzde artroskopik cerrahi, ekstremite kırık ve çıkıklarının tedavisi, spor yaralanmalarının tanı ve tedavisi, deneyimli uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.
Şişmanlık, duruş bozukluğu, bacaklarda şekil bozuklukları her hastada ilk anda gözlenebilen risk faktörleridir. Buna ek olarak diyabet, tiroid fonksiyonları, menopoz durumu araştırılır.
EMG, EEG gibi nörolojik tetkikler yine uzman doktor tarafından yapılıp, yorumlanmaktadır. Nörolojik Bilimler Merkezi çatısı altında ilgili dallar ile beyin ve sinir sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve izlemindeki çalışmalar da da yer alınmaktadır.
Kalp sağlığını korumak, kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla EKG holter, efor testi, renkli doppler, ekokardiyografi ile tüm kardiyolojik testler yapılabilmektedir.
Tüm Klinik Branşlara Temel Teşkil Eden Genel Dahiliye (İç Hastalıkları )Bölümünde , Erişkinlerin Doktoru Olarak 16 Yaş Üstü Tüm Hastaların Cerrahi Dışı Sağlık Sorunlarına Yardımcı Olunmaktadır. Hastaların İlk Muayenesini Takiben Yapılan Biyokimyasal (Kan Şekeri , Kolesterol , Tiroid Testleri, Tam Kan Vs. ) Tetkikler Ve Radyolojik İncelemeler ( Usg , Bilgisayarlı Tomografi , Manyetik Rezonans , Mammografi , Kemik Taraması Vs. ) Sonucu Tanı Konan Hastalar Ayaktan veya Yatarak Tedavi Edilmekte , Gereğinde İlgili Branşlara Yönlendirilmektedir. Ayrıca Ameliyat Öncesi Ve Sonrası Hasta Değerlendirilmesi Ve Takibi Yapılmaktadır.
Bölümümüzde tüm ürogenital sistem hastalıklarının ameliyatı açık ve kapalı olarak gerçekleştirilmektedir. Böbrek taşı kırma cihazımız ile böbrek taşı şikayetleri tedavi edilmektedir.
Algomed Sağlık Hizmetleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümleri'nde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarfedilmektedir.
0-15 yaş arası çocukların sağlık ve hastalıklarının ilgilendiği kliniğimiz; Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Polikliniği alt birimlerinden oluşmaktadır.
Genel Cerrahi bazı olgularda sadece ameliyat ile değil koruyucu hekimlik ile ameliyattan korunmayı da hedefler.Bu nedenle ‘ Nasıl olsa ameliyat önerilecek ! ‘ gibi bir önyargı ile muayene gelinmemesi önerilir.
Gastroenterolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde sıklıkla kullanılan endoskopik işlemler özefagogastroduodenoskopi ve kolonoskopi işlemidir.
Gözlerimizi düzenli olarak muayene ettirmek sağlıklı ve mutlu bir yasam sürmemiz için son derece önemlidir. Gözlük kullanan veya kullanmayan herkesin şikayeti olmasa bile yılda bir kez göz muayenesi yaptırması gereklidir. Kapsamlı bir göz muayenesi sayesinde göz hastalıklarının yanı sıra hayati önemi olan şeker hastalığı, beyin tümörleri, MS gibi pek çok hastalık da erken tespit edilebilmektedir.
Dermatoloji Bölümümüzde, tüm deri hastalıklarının teşhis ve tedavisi konusunda uzman bir kadro ile,  modern teknolojik yöntemler ve cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Hizmet alanlarımız; deri hastalıkları, zührevi hastalıklar, saç ve tırnak hastalıklarını kapsar. Bölümümüzde hastalarımızın ay
Hastanemizde , Hastalara Ayaktan Ve Yatarak Tanı Ve Tedavi Hizmeti Verilmektedir. Hastanemiz Ekibi Özverişli Çalışma Sonucunda Kaliteli Ve Etkin Çalışmaya Gayret Göstermektedir. • -Tanı Ve Tedavisi Yapılan Hastalar • -Bademcik,Genizeti Ameliyatı • -Kulağa Tüp Takılması (Seröz Otit Nedeniyle ) • -Septum Deviasyonu ,Konka Katerizasyonu • -Septo - Rinoplasti Operasyonu • -Tükürük Bezi Operasyonları • -Broncial Kleft Kisti • -Thyroglassal Ductus Kisti • -Kulakta Mikrocerrahi Operasyonları ( Timpanoplasti – Mastoidektomi Operasyonları ) • -Endoskopik Vokal Kord Operasyonları (Polip,Nodül)
Enfeksiyon hastalıkları kliniğimiz enfeksiyon etkenlerin neden olduğu hastalıkların ve komplikasyonlarını teşhis ve tedavi hizmetlerini vermektedir.
Anestezi deneyim ve titizlik isteyen bir alandır. Hastanemiz, her alanda olduğu gibi Anestezi ve Reanimasyon’da da aynı titizlikle ve özveriyle hastalara gerekli müdahalelerde bulunmaktadır. Hastanemizde uygulanan Anestezi ve Reanimasyon uygulamaları şu şekilde gerçekleşiyor:
Acil Servisimiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.
Psikiyatri kısaca ruh sağlığı ve hastalıklarıdır. Psikiyatri, çocuk ergen psikiyatri ve erişkin psikiyatri olmak üzere ikiye ayrılır.
Özel Adana Algomed Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Birimi deneyimli uzman kadrosuyla hastalarımızın sağlıklarını korumak, olan hastalıklarını modern teknolojik cihazlarla muayene, tetkik, teşhis ve tedavi etmek amacıyla, dünya standartlarında etkin, güvenilir ve kaliteli bir hizmet vermektedir.
Check-up Nedir? Sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının değerlendirilmesi demektir. Mevcut bir hastalığın erken tanısı anlamına da gelir. Kendinize ve sağlığınıza önem göstermek demektir. Kendiniz hakkında bilgi sahibi olmaktır. Check-up; erken tanı ve tedavi, hastalıkların ilerlemesini önlemede en önemli aşamadır. Sağlıklı bir bireyde sağlığın korunması hastalık risklerinin ortaya çıkarılması ancak düzenli aralıklarla yaptırılan check-up sayesinde olur. Check-up ın amacı hastalıkları erken dönemde yakalayabilmek, tedaviye erken dönemde başlayarak tam bir iyileşme sağlamak ve sağlıklı durumun devam ettiğini doğruyalabilmektir.
Yeni doğmuş bebeklerde görülebilecek komplikasyonlara anında ve doğru şekilde müdahale edilebilmesi, yaşama şansının artırılması ve tedavilerde başarı oranının yükseltilebilmesi açısından donanımlı yoğun bakım ünitelerinin varlığı çok büyük bir önem taşır. Bebeğin olası tedavi ve bakım uygulamaları sırasında tüm teknolojik ekipmanların bulundurulduğu özel ve izole alanlarda, uzman sağlık profesyonelleri tarafından gözetim altında tutulması gerekir. Bunun için doğumun Yenidoğan Yoğun Bakım birimleri bulunan sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilmesi çok önemlidir.
Genel Yoğun Bakım Ünitemiz 24 saat boyunca genç, tecrübeli kadrosuyla hizmet vermektedir. Hastalarımız bire bir hemşire takibinde olup, tedavileri tecrübeli yoğun bakım hekimlerince sürdürülmektedir.
Yüksek standartlarda, kaliteli, güvenli hizmet için, kendimizi sürekli geliştiriyoruz.Bölümümüzde ayrıca gece ve gündüz nöbet sistemiyle kendi ekibimiz içerisinden radyoloji uzmanları ve teknisyenleri tarafından hastalarımıza kesintisiz hizmet veriliyor.
Saç ekimi, lokal anestezi ile 6-8 saat süren bir operasyondur. Saç ekiminin ilk aşamasında saç kökleri doktorlar tarafından toplanır. Daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir. Saç ekimi 6 temel aşamadan meydana gelir. Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık Operasyon Öncesi Anestezi Greftlerin Toplanması Toplanan Greftlerin Ekime Hazırlanması Kanalların Açılması Saç Köklerinin Yerleştirilmesi
Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından da obezite, sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanmıştır.
Fizyoterapistler hareket ve fonksiyonun çeşitli nedenlerle tehdit edildiği bütün durumlarda bağımsız hareket ve sağlıkla ilgili yaşam kalitesinin arttırılmasında her geçen gün sayıları artan yaklaşımlarla hizmet vermektedirler.
Hastanemizde Covid-19 PCR ve Antikor Testi Yapılmaktadır.