Fizik tedavi ve rehabilitasyon birbirini tamamlayan iki kavram olup çeşitli hastalıkların tedavisinde fiziksel araçları ve egzersizleri kullanarak insanlara ağrısız ve özgür hareket olanağı veren, yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan bir tıp sanatıdır.
Hayatta sağlıklı ve özgür adımlar atabilmek için bölümümüzde artroskopik cerrahi, ekstremite kırık ve çıkıklarının tedavisi, spor yaralanmalarının tanı ve tedavisi, deneyimli uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.
Şişmanlık, duruş bozukluğu, bacaklarda şekil bozuklukları her hastada ilk anda gözlenebilen risk faktörleridir. Buna ek olarak diyabet, tiroid fonksiyonları, menopoz durumu araştırılır.
EMG, EEG gibi nörolojik tetkikler yine uzman doktor tarafından yapılıp, yorumlanmaktadır. Nörolojik Bilimler Merkezi çatısı altında ilgili dallar ile beyin ve sinir sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve izlemindeki çalışmalar da da yer alınmaktadır.
Kalp sağlığını korumak, kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla EKG holter, efor testi, renkli doppler, ekokardiyografi ile tüm kardiyolojik testler yapılabilmektedir.
TÜM KLİNİK BRANŞLARA TEMEL TEŞKİL EDEN GENEL DAHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI )BÖLÜMÜNDE , ERİŞKİNLERİN DOKTORU OLARAK 16 YAŞ ÜSTÜ TÜM HASTALARIN CERRAHİ DIŞI SAĞLIK SORUNLARINA YARDIMCI OLUNMAKTADIR. HASTALARIN İLK MUAYENESİNİ TAKİBEN YAPILAN BİYOKİMYASAL (KAN ŞEKERİ , KOLESTEROL , TİROİD TESTLERİ, TAM KAN VS. ) TETKİKLER VE RADYOLOJİK İNCELEMELER ( USG , BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ , MANYETİK REZONANS , MAMMOGRAFİ , KEMİK TARAMASI VS. ) SONUCU TANI KONAN HASTALAR AYAKTAN VEYA YATARAK TEDAVİ EDİLMEKTE  , GEREĞİNDE İLGİLİ BRANŞLARA YÖNLENDİRİLMEKTEDİR. AYRICA AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA DEĞERLENDİRİLMESİ VE TAKİBİ YAPILMAKTADIR.
Bölümümüzde tüm ürogenital sistem hastalıklarının ameliyatı açık ve kapalı olarak gerçekleştirilmektedir. Böbrek taşı kırma cihazımız ile böbrek taşı şikayetleri tedavi edilmektedir.
Algomed Sağlık Hizmetleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümleri'nde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarfedilmektedir.
0-15 yaş arası çocukların sağlık ve hastalıklarının ilgilendiği kliniğimiz; Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Polikliniği alt birimlerinden oluşmaktadır.
Genel Cerrahi bazı olgularda sadece ameliyat ile değil koruyucu hekimlik ile ameliyattan korunmayı da hedefler.Bu nedenle ‘ Nasıl olsa ameliyat önerilecek ! ‘ gibi bir önyargı ile muayene gelinmemesi önerilir.
Dermatoloji Bölümümüzde, tüm deri hastalıklarının teşhis ve tedavisi konusunda uzman bir kadro ile,  modern teknolojik yöntemler ve cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Hizmet alanlarımız; deri hastalıkları, zührevi hastalıklar, saç ve tırnak hastalıklarını kapsar. Bölümümüzde hastalarımızın ay
HASTANEMİZDE , HASTALARA AYAKTAN VE YATARAK TANI VE TEDAVİ HİZMETİ VERİLMEKTEDİR. HASTANEMİZ EKİBİ ÖZVERİŞLİ ÇALIŞMA SONUCUNDA KALİTELİ VE ETKİN ÇALIŞMAYA GAYRET GÖSTERMEKTEDİR. -TANI VE TEDAVİSİ YAPILAN HASTALAR -BADEMCİK,GENİZETİ AMELİYATI -KULAĞA TÜP TAKILMASI (SERÖZ OTİT NEDENİYLE ) -SEPTUM DEVİASYONU ,KONKA KATERİZASYONU -SEPTO - RİNOPLASTİ OPERASYONU -TÜKÜRÜK BEZİ OPERASYONLARI -BRONCİAL KLEFT KİSTİ -THYROGLASSAL DUCTUS KİSTİ -KULAKTA MİKROCERRAHİ OPERASYONLARI  ( TİMPANOPLASTİ – MASTOİDEKTOMİ OPERASYONLARI ) -ENDOSKOPİK VOKAL KORD OPERASYONLARI (POLİP,NODÜL)
Enfeksiyon hastalıkları kliniğimiz enfeksiyon etkenlerin neden olduğu hastalıkların ve komplikasyonlarını teşhis ve tedavi hizmetlerini vermektedir.
Anestezi deneyim ve titizlik isteyen bir alandır. Hastanemiz, her alanda olduğu gibi Anestezi ve Reanimasyon’da da aynı titizlikle ve özveriyle hastalara gerekli müdahalelerde bulunmaktadır. Hastanemizde uygulanan Anestezi ve Reanimasyon uygulamaları şu şekilde gerçekleşiyor:
Acil Servisimiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.
Psikiyatri kısaca ruh sağlığı ve hastalıklarıdır. Psikiyatri, çocuk ergen psikiyatri ve erişkin psikiyatri olmak üzere ikiye ayrılır.
Check-up Nedir? Sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının değerlendirilmesi demektir. Mevcut bir hastalığın erken tanısı anlamına da gelir. Kendinize ve sağlığınıza önem göstermek demektir. Kendiniz hakkında bilgi sahibi olmaktır. Check-up; erken tanı ve tedavi, hastalıkların ilerlemesini önlemede en önemli aşamadır. Sağlıklı bir bireyde sağlığın korunması hastalık risklerinin ortaya çıkarılması ancak düzenli aralıklarla yaptırılan check-up sayesinde olur. Check-up ın amacı hastalıkları erken dönemde yakalayabilmek, tedaviye erken dönemde başlayarak tam bir iyileşme sağlamak ve sağlıklı durumun devam ettiğini doğruyalabilmektir.
Saç ekimi, lokal anestezi ile 6-8 saat süren bir operasyondur. Saç ekiminin ilk aşamasında saç kökleri doktorlar tarafından toplanır. Daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir. Saç ekimi 6 temel aşamadan meydana gelir. Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık Operasyon Öncesi Anestezi Greftlerin Toplanması Toplanan Greftlerin Ekime Hazırlanması Kanalların Açılması Saç Köklerinin Yerleştirilmesi
Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından da obezite, sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanmıştır.
7/24 Hızlı Sonuç Güvenilir Steril Ortam