Check-up yaptırmak kişinin kendi sağlığına yatırımıdır. Düzenli check-up sayesinde hastalık başlangıç aşamasında kontrol altına alınabildiğinden erken teşhis ve erken tedavi sayesinde yaşam kalitesi tedavi başarısı ve yaşam süresi artar. Kendinize önem verin, kendinize iyi bakın, check-up yaptırın, sağlıklı kalın.
Check-up Nedir? Sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının değerlendirilmesi demektir. Mevcut bir hastalığın erken tanısı anlamına da gelir. Kendinize ve sağlığınıza önem göstermek demektir. Kendiniz hakkında bilgi sahibi olmaktır.
Check-up; erken tanı ve tedavi, hastalıkların ilerlemesini önlemede en önemli aşamadır. Sağlıklı bir bireyde sağlığın korunması hastalık risklerinin ortaya çıkarılması ancak düzenli aralıklarla yaptırılan check-up sayesinde olur
Check-up, bir başka deyimle genel sağlık kontrolünün hiçbir şikayet ve hastalığı olmayan tüm kişilere en az yılda bir kez düzenli olarak yapılması önerilir. Ailesel risk faktörlerine( kanser, koroner arter hastalığı vb.) göre önerilen, uygulama tekrar süresi değişebilir.
Düzenli check-up sayesinde hastalık başlangıç aşamasında kontrol altına alınabildiğinden erken teşhis ve erken tedavi sayesinde yaşam kalitesi ve yaşam süresi artar. Tedavide başarı oranı yükselir. Kendinize önem verin, kendinize iyi bakın, check-up yaptırın, sağlıklı kalın.