Fue Yöntemi 

“FolicularUniteExtraction” teriminin kısaltılmasıdır. Foliküler Ünite adı verilen ve saçlı derimizde bulunan mikro saç kökü demetlerinin, teker teker çıkarılması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Saç ekiminin steril ve hijyenik bir hastane ya da klinik ortamında yapılması saç ekiminde yaşanabilecek risklerinin en aza indirecektir. Saç ekiminin, uzman ve deneyimli bir cerrah ve profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi, sağlıklı ve başarılı bir sonuç için olmazsa olmaz bir kriter.

Tek hedefimiz, saç ekimi yaptıran kişilerin aldığı hizmetten ve saç ekim işleminin sonucundan memnun olmalarını sağlayarak onları mutlu etmek.

                                                  

Sakal ve Bıyık Ekimi

Erkekler için sağlıklı saçlar iyi görünüm için ne kadar önemliyse, saç ve bıyık da özgüven ve dış görünüm açısından büyük önem taşıyabiliyor. Fakat bazı durumlarda erkekler istedikleri yoğunlukta sakal ve bıyığa sahip olamayabilir.Saç kılı olan herkese sakal ve bıyık ekimi yapılabilir. İki kulak arasındaki ensenin hemen üstündeki ince telli bölge veya kulak üstlerinden saç kökleri alınarak operasyon gerçekleştirilir.
Aynen saç ekiminde olduğu gibi sakal ve bıyık ekiminde saç tıraşını kabul edenlere FUE, saçını sıfır tıraş etmek istemeyenlere ise FUT yöntemiyle girişim uygulanır.
                                                   

Saç Ekimi Uygulaması

Saç ekimi, lokal anestezi ile 6-8 saat süren bir operasyondur. Saç ekiminin ilk aşamasında saç kökleri doktorlar tarafından toplanır. Daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir.

 Saç ekimi 6 temel aşamadan meydana gelir.

  1. Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık
  2. Operasyon Öncesi Anestezi
  3. Greftlerin Toplanması
  4. Toplanan Greftlerin Ekime Hazırlanması
  5. Kanalların Açılması
  6. Saç Köklerinin Yerleştirilmesi
                                       

Saç ekim

Kişinin saç yoğunluğunun %50 sinin  altına düşmesi veya belirgin olarak bölgesel saç kayıplarının oluşması sonrasında yapılan cerrahi müdahaleye saç ekimi denilmektedir.Saç ekimi, sadece insanın kendi kök hücreleri ile yapılmaktadır. Saç ekimi nedir? Sorusunu soranların büyük kısmı, ekilecek saçların başkalarından alınacağını zannederler ki, durum bu değildir. Saç ekimi işleminde kişinin kendi saçları kullanılır. Kelliğin seviyesi hangi boyutta olursa olsun, dökülmediği bilinen enseden iki kulak arası seviyesine kadar olan bölgeden alınan saç kökleri kelliğin olduğu bölgeye ekilir.