JCI akreditasyonu, küresel sağlık hizmetleri camiasında altın standart olarak görülmektedir. JCI'nin titiz standartlarını karşılayan bir sağlık kuruluşu, bu ayırt edici başarının bir işareti olarak Altın Onay® Mührünü gururla sergileyebilir.
Bu nedenle, birinci sınıf bir sağlık kuruluşu arıyorsanız, JCI Altın Mührü'nü arayın.
JCI akreditasyonu, küresel sağlık hizmetleri camiasında altın standart olarak görülmektedir. JCI'nin titiz standartlarını karşılayan bir sağlık kuruluşu, bu ayırt edici başarının bir işareti olarak Altın Onay® Mührünü gururla sergileyebilir.
Bu nedenle, birinci sınıf bir sağlık kuruluşu arıyorsanız, JCI Altın Mührü'nü arayın.

Beslenme ve Diyetetik

Özel Adana Algomed Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Birimi deneyimli uzman kadrosuyla hastalarımızın sağlıklarını korumak, olan hastalıklarını modern teknolojik cihazlarla muayene, tetkik, etmek  ve sağlıklı beslenmeyi düzenlemek amacıyla, dünya standartlarında etkin, güvenilir ve kaliteli bir hizmet vermektedir.
Kronik hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisinden kişiye özel diyetlere, gebelik ve emziklilikte beslenmekten obezite cerrahisi sonrası beslenmeye ; bebeklikten yetişkinliğe kadar geniş bir alanda beslenme ve diyet danışmanlığı yapılmaktadır.
Şişmanlık (Obezite)
Diyabet (Şeker Hastalığı)
Kişiye Özel Diyetler
Hastalıklarda Beslenme
Gebelik ve Emziklilikte Beslenme
Enteral - Parenteral Beslenme
Sporcu Beslenmesi
Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenme

Beslenme ve Diyetetik Birimimizde Uygulanan Poliklinik Hizmetleri

Kişiye özel bir beslenme planı hazırlayan Diyet Uzmanımız, sağlıklı beslenmeyi öğretip, herhangi bir sağlık sorunuyla gelen kişilerde beslenme davranış değişikliği sağlamaktadır. Bunun için ilk muayenede bireylerin beslenme alışkanlıklarını ayrıntılı olarak gözden geçirip; teknoloji uyumlu cihazlar ile kas kütlesi, mineral ve protein miktarı, vücut sıvı oranı, metabolizma yaşı, vücut yağı, viseral yağ, ağırlık ve BKI ölçümü yapılmaktadır. Kan bulguları doğrultusunda da sağlığı koruyucu ve tedavi edici özellikte olan ‘kişiye özel bir beslenme tedavisi’ planlayıp düzenli olarak 15 günlük periyotlarla diyet takibi yapılmaktadır. Hedef kiloya geldikten sonra kişi koruma programına alınmaktadır.

Diyabet veya Gestasyonel Diyabet Beslenmesi: Diyabet veya gebelik sürecinde ortaya çıkan gestasyonel diyabette uygulanacak beslenme programı ile komplikasyon oluşumu engellenmekte ve yaşam kalitesini arttırmaya yönelik diyabetli kişiye özel beslenme tedavisi, takibi ve eğitimi verilmektedir.

Gebe ve Emziklilikte Beslenme: Gebelik süreci ve emzirme döneminde anne ve bebeğin yeterli ve dengeli beslenmesi oldukça önemlidir. Bu süreç içerisinde annenin fazla kilo alması önlenmekte, bebeğin besin öğeleri ihtiyacı karşılanmakta, emzirme döneminde kaliteli ve yeterli süt oluşumu desteklenmektedir.

Yoğun Bakım Ünitesinde Beslenme: Yoğun bakım ünitesinde yatan hastaların yeterince beslenip beslenmedikleri değerlendirilip sonuca göre hastanın beslenme desteği (enteral-paranteral) alıp almayacağına, alacaksa da hangi besin desteğini alacağına karar verilip beslenme tedavisi uygulanmaktadır.

Yatan Hastalarda Beslenme: Yatan hasta katlarındaki hastaların beslenme tedavilerinin yürütülüp diyetisyen tarafından hazırlanan yatan hasta özel diyet listesi doğrultusunda yer alan besinler hastaya uygun şekilde hazırlanmaktadır.

Kişiye Özel Diyetler: Bireylerin yaş grubuna göre besin ihtiyaçlarının kişiye özel belirlenip, yanlış bilinen ve uygulanan beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ile doğru beslenme alışkanlıklarının edinilmesine yönelik eğitimler verilmekte, diyet programı düzenlenmekte ve takibi yapılmaktadır.

Obezitede Beslenme: Obezite tedavisinde kullanılacak diyet kişiye özeldir. Kişinin, yaşı, cinsiyeti, alışkanlıkları, biyokimyasal bulguları, fiziksel aktivitesi, bir hastalığın olup olmaması ve obezitesinin derecesine göre diyet programı hazırlanmaktadır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Beslenme: Obezite cerrahi ameliyatı sonrası uzun süreli diyet değişiklikleri yapılarak beslenme kalitelerini arttırıp kilo verme ve kilolarını koruma konusunda tamamen sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirilmesini hedefleyip, bu süreç içerisinde klinik bulgular ile antropometrik ölçüm takibi yapılmaktadır.
Algomed Hastanesi, etik değerlerden ödün vermeden hastalarının haklarını gözeten, ihtiyaç, istek ve beklentilerini karşılayan, ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmetini çağdaş standartlarda sunan bir kuruluştur.
ONLINE HİZMETLER