JCI akreditasyonu, küresel sağlık hizmetleri camiasında altın standart olarak görülmektedir. JCI'nin titiz standartlarını karşılayan bir sağlık kuruluşu, bu ayırt edici başarının bir işareti olarak Altın Onay® Mührünü gururla sergileyebilir.
Bu nedenle, birinci sınıf bir sağlık kuruluşu arıyorsanız, JCI Altın Mührü'nü arayın.
JCI akreditasyonu, küresel sağlık hizmetleri camiasında altın standart olarak görülmektedir. JCI'nin titiz standartlarını karşılayan bir sağlık kuruluşu, bu ayırt edici başarının bir işareti olarak Altın Onay® Mührünü gururla sergileyebilir.
Bu nedenle, birinci sınıf bir sağlık kuruluşu arıyorsanız, JCI Altın Mührü'nü arayın.

Beyin, Sinir, Omurilik Cerrahisi

Baş Ağrıları

Bu ağrılar beyinde çok ciddi bir patolojiden, boyun kaslarının aşırı gerilmesine bağlı gerilim baş ağrıları olarak adlandırılan basit patolojilere kadar, geniş bir yelpazeyi içerir. Ağrı ile beraber görme, denge bozuklukları, baş dönmesi, kusma, ağrının gece şiddetlenmesi gibi bulgular veya ağrının ani başlaması, hekim için bir alarm işareti olmalıdır.

Gerilim Baş Ağrısı

Gerilim baş ağrılarında, hastalar boyun kaslarının sertliğinden, uzun süre aynı pozisyonda kalma ile ağrının arttığından, streslerin ağrıyı geliştirdiğinden söz ederler.

Boyun Ağrıları

Boyun ağrılarında boyunda hareket açıklığı, hareketle kola yayılan ağrı, kollarda duyu ve refleks azalması gibi bulgular boyun disk hastalıklarını düşündürmelidir. Basit boyun ağrıları, boyun kaslarında tetik noktalarla beraber görülen ve (Miyofasyal Ağrı Sendromu) olarak tanımlanan kas ağrılarına bağlı olabilir.

Bel Ağrıları

Lokal bel ağrısı ve bel hareketlerinde kısıtlanma dejeneratif disk hastalığını düşündürürken, ağrının hareketle artışı, bacağa yayılışı ve hareket sırasında gelişen skolyoz daha çok disk bozuklukları ve fıtıklarına işaret eder. Hastaların sorgulanmasında ağrının şiddetinin giderek arttığını ve geceleri daha da şiddetlenerek hastayı uykudan uyandırdığının bildirilmesi tehlike işareti olarak kabul edilmeli ve ağrının altında iltihabi hastalık veya tümör gibi ciddi nedenler aranmalıdır.

Bacak Ağrıları

Bacak ağrıları belde özellikle disk ve eklemlerin hastalıklarından kaynaklanabileceği gibi diz, kalça eklemlerinde kireçlenme denilen kıkırdak bozulması, sinir harabiyeti veya bel kanalında daralmaya bağlı sinir dokusunun sıkışmasından kaynaklanabilir. Hastanemiz özellikle “ lokomotor sistem “ üzerinde gelişmiş fizik tedavi ve rehabilitasyon imkanları ile Fizik Tedavi , Beyin ve Sinir Cerrahisi ,Nöroanestezi,Nöroloji ve Ortopedi Bölümleri Kollabore çalışması sonucu bölgemizde önemli bir hasta grubuna hizmet vermektedir.Gelişen altyapı , bilgi birikimi ve deneyimi ile dünyaya açılmayı hedeflemektedir.

Spinal Nöroşirürji : Omurganın travmatik,konjenital ve dejeneratif hastalıklarında uygun endikasyonlarda cerrahi girişim uygulanır.Minimal muazif mikroşirurjikal tekniklerle yapılan cerrahi girişimler sonucu fizik tedavi bölümü ile birlikte farkındalık ve rahabilitasyon uygulamaları yapılır.Bel,boyun,sırt omurgalarındaki fıtık ,omurga kayması instrabilite birlikte ve omurga darlığının cerrahi tedavileri gerçekleştirilir.Spinal Tümör ve kanamalara müdahale edilir.

Pediatrik Nöroşirürji : Konjinetal ve edinsel kaynaklı kronial ve spinal patolojilere mikroşirurjikal teknikte cerrahi girişim uygulanır. Periferik Sinir Cerrahisi : Brakial plexus cerrahisi ,sinir tuzak nöropatileri ( karpal tünel sendromu ulner olak sendromu tarsal tünel sendromu gibi ),marton nönoma , sinir kılıfı tümörleri sinir kesileri,travmatik sinir yaralanmaları bunlardan başlıcalarıdır.

Travma: Genel vücut travmaları ile birlikte kafa travması veya sadece kafa travması olan hastalarımıza acil girişimler uygulanır.
Algomed Hastanesi, etik değerlerden ödün vermeden hastalarının haklarını gözeten, ihtiyaç, istek ve beklentilerini karşılayan, ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmetini çağdaş standartlarda sunan bir kuruluştur.
ONLINE HİZMETLER